Arhitekt oma Edge Cloud Lahendus: Kubernetes Containerized või Windows Server Management

posted in: Uudised | 0

Tänapäeval rakendatakse pilveplatvormidel palju erinevaid intelligentseid rakendusi, mis aitavad ettevõtetel suurendada tootlikkust ja paindlikkust. Paljud väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE) on otsustanud kasutada avaliku sektori kulusid kulude kaalutlustest. Kuid teatud tööstusharude, nagu pooljuhtide ja CNC-de ettevõtetel on sügavam mure andmete tundlikkuse, Interneti turvalisuse ja saidipiirangute pärast—lühidalt öeldes eelistavad nad oma privaatset pilve. Kuid enamik privaatseid pilvesüsteeme on mõeldud suurtele ettevõtetele, mis nõuavad suuri kapitaliinvesteeringuid ja süsteemi infrastruktuuri, muutes need keskmise suurusega ja väikeste ettevõtete jaoks taskukohaseks. Et lahendada VKEde vajadusi privaatsete pilveteenuste jaoks, käivitas Advantech hiljuti pilvlahenduse-kõik-ühes lahenduse, mis sisaldab Advantechi riistvara ja WISE-DeviceOn IoT devicemanagement tarkvara, et pakkuda andmete kogumist, haldamist, visualiseerimist ja muid nõudlikumm-teenuseid. Süsteem pakub kõrget mastaapsust ja VKEde kliendid saavad hallata kõiki oma ressursse ühest terminalist. Samuti saavad nad valida lisateenuseid, et luua ja korraldada oma privaatne pilvesüsteem, mis sobib nende vajadustele ja nende eelarvele.

Kubernetes ja Windows pakuvad igaüks ainulaadseid eeliseid omal moel

Paindlikkuse ja mastaapsuse suurendamiseks kavandas Advantech oma edge Cloudi lahenduse kahekordse arhitektuuriga. Toetatud on nii Windowsi-põhised kubermangud kui ka Windows Serveri keskkonnad. Kubernetes on praegu Linuxi jaoks kõige levinum konteinerite haldamise arhitektuur. See loodi selleks, et lahendada andmekeskuste traditsiooniliste arhitektuuride puudujääke süsteemi ümberpaigutamise paindlikkuse osas. Seevastu traditsioonilised arhitektuurid nõuavad andmete migreerimist teistele platvormidele, samas kui Kubernetes on avatud lähtekoodiga platvorm kontaineriseeritud töökoormuste haldamiseks, mida saab kiiresti ja mugavalt kõikjal teisaldada. Näiteks kui tootja soovib oma ettevõtte andmeid teisaldada avalikust pilveplatvormist privaatsesse pilve, millest igaühel on erinevad arhitektuurid, on konteineri haldamine kõige tõhusam viis.

Just nagu app arendajad traditsiooniliselt on olnud luua erinevaid versioone programmide iOS ja Androidmobile platvormid, koos containerized juhtimise lähenemisviisi nad saavad lihtsalt liikuda oma andmed konteinerid toanother platvormi taaskasutamiseks ilma et oleks vaja ümber programmid. Kubernetes aitab palju süsteemi arendamise aja lühendamisel ja operatiivse paindlikkuse suurendamisel.

Windows server arhitektuur, teiselt poolt on lihtne ja lihtne kasutada, mille kasutajad saavad kasutada kõiki teenuseid ja eeliseid WISE-DeviceOn otse ilma täiendava arengu jõupingutusi. Niisiis, isegi VKEd, kellel ei ole tugevaid ettevõttesiseseid arendajate meeskondi, saavad kiiresti luua oma süsteemid ja integreerida, hallata ja visualiseerida oma andmeid ise. Seda kõike saab teha lihtsa ja hõlpsasti kasutatava liidese kaudu, mida pakub Edge Cloud Solution koos Advantechi tehnilise toega.

Vaadates kahte versiooni praktikas, töötab Edge Cloud Lahendus Kubernetes ’ile Linuxi Ubuntu OSdistribution’ is, samas kui Windows Server töötab Windows Server 2016-s. Laienemise osas peavad ofKubernetes ‘ i kasutajad suurendama ainult riistvara, et laiendada algset süsteemi jõudlust sujuvalt; samas kui wise-DeviceOn saab wise-Deviceoni käivitada ainult eraldiseisvas süsteemis. Integratsiooni osas võimaldab Kubernetes rakendada samu mikroservereid erinevatel arhitektuuriplatvormidel ja seetõttu on neil suurem süsteemne painduvus.

Ai rakendamiseks on Windows serveril masinõppe jaoks vähem vahendeid, samas kui Kubernetes ‘ i masinloetmisplatvorm Kuberflow toetab erinevaid avatud lähtekoodiga tarkvara—nagu Tensor Flow ja Caffe, mis on peamine põhjus, miks enamik AI arendajaid eelistab Kubernetes oma AI arenduskeskkonda.

Kuigi privaatpilved hoiavad andmeid ettevõttes ja vähendavad lekete võimalust,ei ole otstarbekas luua oma privaatpilve. Lisaks tohututele investeeringutele riistvarasse ja seadmetesse on see vajalik süsteemi arendamisele, hooldamisele ja toetamisele spetsialiseerunud IT-meeskonna loomiseks. Samuti on raske täpselt hinnata süsteemi arendamiseks vajaliku aja kogupikkust ja pärast seda, kui süsteem läheb võrku, nõuab see veel mõnda aega testimiseks ja silumiseks, enne kui see saab tõeliselt lõppkasutajale sobida. Paljude väikeste ja keskmise suurusega tootjate jaoks, kelle ressursid on piiratud, oleks oma privaatpilve arendamiseks vajalik kapital,tööjõud ja aeg liiga palju.

Lisateabe saamiseks laadige alla whitepaper